Falloplasti - peniste plastik cerrahi

Nadir bir adam onurunun büyüklüğünü düşünmedi. Avrupalılar arasında ortalama penis 13 ila 16 santimetre uzunluğundadır. Daha güçlü cinsiyetin bazı temsilcileri cerrahi müdahaleyi düşünüyor.

Penis büyütme ameliyatı, penis kusurlarını ortadan kaldırmayı amaçlar: eğrilik, küçük boyut. Sadece penisi uzatmak değil, hacmini artırmak da mümkündür.

Penisin ortalama boyutu 13 ila 16 cm arasındadır.

Peniste estetik ameliyat nasıl yapılır?

İlk aşamada, erkekler tıbbi yardım alırlar. Hastanın durumunu değerlendirir. Görünür bir deformasyon ve problem yoksa doktor cerrahi müdahaleye gerek olmadığını açıklamaya çalışacaktır. Cerrahla konuştuktan sonra bazı gençler estetik ameliyatı reddediyor, bazıları ise penisi büyütmeye karar veriyor.

İkinci aşamada, erkekler gerekli testleri toplar, dar uzmanlar tarafından muayene edilir. Bir ürolog, kardiyolog, terapiste (gerekirse diğer doktorlara) danışmaları gerekir. Operasyon için kan testleri, idrar testleri, koagülogram, elektrokardiyogram sonuçlarına ihtiyacınız olacak.

Daha sonra hastalar operasyona gider, 1-2 gün sonra hastanede kalır, güçlerini geri kazanır ve anesteziden uzaklaşır. 1-3 ay içerisinde müdahalenin türüne göre rehabilitasyon süreci gerçekleşir.

Üç tip falloplasti vardır:

 • penisin uzaması, kalınlık aynı kalırken;
 • fallus kalınlaşması, ancak uzunluğu değişmeyecek;
 • protez, penis üzerinde yapılan ciddi bir estetik ameliyattır. Sadece endikasyonlara göre gerçekleştirilir, ancak her doktor cerrahi müdahaleyi kabul etmeyecektir. Protez olarak, cerrahlar kıkırdak dokusunu veya benzer özelliklere sahip elastik bir materyali implante ederler.

Dikkat! Yalnızca bir işlem türü seçilebilir. Penisin boyutunu ve kalınlığını aynı anda artırmak mümkün değildir. İstenirse, hastanın bir plastik cerrahi geçirmesi, rehabilitasyona girmesi ve ardından yeni bir ameliyat geçirmesi gerekecektir.

Uzama

Ligamentotomi yardımı ile penis uzunluğunu artırabilirsiniz.

Ligamentotomi, penisi uzatmayı amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Çoğu zaman tıbbi nedenlerle gerçekleştirilir. Bir erkek yetişkin ve zihinsel olarak sağlıklıysa, estetik ameliyat da olabilir. Ameliyat sırasında cerrahlar penisi destekleyen üst bağı keser. Hal böyle olunca penisin boyu değişmez, ancak kavernöz cisimlerin uzamasından dolayı boyu artar.

Postoperatif dönemde önemli bir rol oynar, uygun rehabilitasyon ile penis büyür. Hasta doktor tavsiyelerine uymazsa, olumlu sonuç alınmayacaktır.

Ligamentotomi genel veya epidural anestezi altında yapılır ve 30 dakika sürer. Önceden hastaneye yatış gerekli değildir. Üye 3-6 santimetre uzar. Ameliyattan sonraki ilk gün penisin 1-1. 5 santimetre büyüdüğünü fark edebilirsiniz. Daha sonraki büyüme, rehabilitasyon sürecinde gerçekleşir.

Penisin kademeli ve düzenli olarak gerilmesi gerekecektir. Bazıları sonuçları birleştirmek için üç ay, diğerleri - en az altı ay gerektirir. Günde 2-4 saat uzatma cihazları takmak gerekir. İlk başta, bir aydan daha erken olmayan bir sedye - bir genişletici. Rehabilitasyon doğru yapılırsa penis uzar ve yerine geri dönmez.

kalınlaşma

Penis büyütme ameliyatı yapmak

Penisin çevresinin daha geniş hale geldiği falloplasti, lipofilling olarak adlandırılır. Bu yaygın bir minimal invaziv cerrahidir. Sadece genel anestezi altında yapılır, 3 saat kadar sürer. Ameliyat, penis eğri olduğunda veya genişliği yetersiz olduğunda mutlak endikasyonlara göre yapılır. Üreme organının görünümünü iyileştirmek istiyorsanız ve herhangi bir kontrendikasyon yoksa 18 yaşından büyük erkekler için lipofilling yapılır.

Hastanın doğal yağı penis derisinin altına enjekte edilir. Kalça, karın, uyluklardan alınır. Biyolojik materyal fraksiyonlardan temizlenir, penise enjekte edilir ve tüm uzunluğu boyunca eşit olarak dağıtılır. Cerrahlar delinme yerlerini diker, özel bir sıva ile kapatır. Bir implant veya silikon da yerleştirilebilir.

1-2 ay içinde doktorlar spordan, ciddi fiziksel efordan kaçınmayı önerir. Ayrıca, şu anda seks yapamazsınız, aksi takdirde plastik cerrahinin etkisi boşa çıkacaktır.

Prosedürün ana avantajları:

 • hacimde 1-1. 5 santimetre artış;
 • doğal biyolojik materyal alındığından minimum komplikasyon riski;
 • rehabilitasyon sırasında uzatma cihazları takamazsınız.

Plastik cerrahinin en büyük dezavantajı geçici olmasıdır. Birkaç yıl sonra, penis aynı boyutta olacağından prosedürü tekrarlamak gerekir.

Dikkat! Başarısız bir operasyon durumunda, penisin deformasyonu, düzensizliklerin ve mühürlerin ortaya çıkması olasılığı vardır.

komplikasyonlar

Ameliyatın bir komplikasyonu, ereksiyon sırasında peniste ağrı olabilir.

Bir erkeğin ameliyat için ciddi endikasyonları yoksa, penisin uzunluğu ve şekli cinsel ilişkiyi etkilemiyorsa, plastik cerrahlar onu ameliyattan caydırmaya çalışacaktır. Genellikle ameliyatın nasıl yapıldığına dair belgeseller gösterirler. Bazı gençler penis büyütmeyi hemen reddederler.

Karar kesinse, olası komplikasyonlar hakkında bilgi edinmeye değer. Bunlar arasında şunlar vardır:

 • cinsel ilişki ve ereksiyon sırasında ağrı;
 • idrar yaparken üretradan kanama var;
 • cinsel ilişki sırasında üreme organı kararsız bir pozisyonda bulunur, başın hassasiyeti düşebilir;
 • sütür takviyesi, penis enfeksiyonu.

Komplikasyonlar bir yıl içinde ortaya çıkabilir. Herhangi bir semptom için, terapötik önlemler için bir doktora danışmalısınız.

Küçük yan etkiler şunları içerir:

 • peniste morluklar ve morluklar;
 • vücudun şişmesi;
 • kabarcıkların görünümü;
 • zayıf ereksiyon;
 • peniste kan pıhtılarının görünümü.

Üye operasyondan sonra iyileşmelidir. Üç ila dört hafta içinde fiziksel efordan kaçınılmalı, nevresim ve şortlar düzenli olarak değiştirilmelidir. Doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçları alın.

Ameliyattan sonra penis nasıl görünür?

Penis büyütme ameliyatından sonra şişmiş görünüyor

Ameliyattan hemen sonra, penis belirgin hiperemi ile ödemli görünüyor. Uzatma prosedüründen sonra bir dikiş kalır. Bazen erkekler erektil fonksiyonun kendilerine geri dönmeyeceğinden korkarlar. Ancak bunlar yanlış korkulardır.

Birkaç gün sonra şişlik ve kızarıklık geçer. Birkaç hafta sonra cerrahlar dikişleri alır. Rehabilitasyon süreci başlar. Hasta doktorun tüm tavsiyelerine uyarsa, genital organ kısa sürede eski görünümünü alır, ancak operasyona bağlı olarak daha uzun veya daha kalın hale gelir. 1-2 ay sonra erkekler seks yapmaya, yeni deneyimlerin tadını çıkarmaya başlar.

Penis büyütme ameliyatı ne kadara mal olur?

Penis büyütme ameliyatının maliyeti birçok faktöre bağlıdır.

Birçok hasta için fiyat önemli bir rol oynar. Birkaç faktöre bağlıdır:

 • kliniğin statüsü ve tanınırlığı, kurum ne kadar yetkili olursa, maliyet de o kadar yüksek olur;
 • bir doktorun nitelikleri ve deneyimi, uzun yıllara dayanan deneyime sahip cerrahların hizmetleri çok daha pahalıdır;
 • ek malzemelerin satın alınması. Örneğin: genişletici;
 • cerrahi müdahale türü. Protez en pahalı prosedür olarak kabul edilir.

Hangi doktorla iletişime geçilecek

Penis boyutunu artıran falloplasti için cerrahi aletler

Penis büyütme isteğine karar veren erkekler, penis estetiği ameliyatı yaptıkları operasyonun adı hakkında kendilerine sorular sorarlar. Ameliyat kamu ve özel kliniklerde yapılmaktadır. Büyük bölgesel merkezlerde uygun bir seçenek aramaya değer.

Erkekler bir plastik cerrahtan tavsiye almalı, durumu değerlendirecek, sorunu çözmek için olası seçenekleri açıklayacaktır.

Dikkat! Yardım istemeden önce internette klinik ve doktor hakkında bilgi arayın, yorumları okuyun. Dikkatli olun, yalnızca iyi yorumlar, vicdansız bir klinik tarafından satın alındıklarını gösterir.

Ligamentotomi Yorumları

Küçük bir penis boyutu ile bir erkek falloplastiye başvurabilir
 1. "Bedenim her zaman küçük görünüyordu. Dik durumda sadece 12 santimetre. Karısı her şeyden memnun olmasına rağmen. Uzun süre karar veremedim, sonunda ameliyata ve kliniğe karar verdim. Ne söyleyebilirim? Pişman olmadım. Penis 16 cm'ye yükseldi, tek olumsuz uzun rehabilitasyon. Bir ay seksten uzak durmak zorunda kaldım ve neredeyse yarım yıl sedye giydim.
 2. "Spor yaparken düştüm ve penisimi yaraladım. Birkaç ameliyat geçirmem gerekti, ardından bir ligamentotomi yaptırdım. Sonuç memnun etti. Artık tatmin edici bir seks hayatının tadını çıkarıyorum. "
 3. "Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ameliyat düşünmeye başladım. Penisin uzunluğunu 4 santimetre artırdı. Müdahale öncesi ve sonrası klinikle ilgili yorumları, fotoğrafları inceledim. Altı ay önce bıçak altına yattım. Çok memnunum ve kız arkadaşım on kat daha memnun. "

Penis protezlerinin sonuçları ve implantların tanıtılması

İmplantla büyütülebilen erkek üreme organı

Protezler, yalnızca erkek sağlığını başka bir şekilde geri kazanmanın bir yolu olmadığında takılır. Üç tip implant vardır:

 • plastik - içlerinde metal bir taban var. Bir erkek penisi herhangi bir zamanda ereksiyon durumuna getirir, geri kalan saatlerde penis sakin durumdadır;
 • şişme - kullanışlı ve modern bir protez türü. Penis, bağlı olduğu yerleşik bir şişirilebilir pompa tarafından uyarılır;
 • sert - çok nadiren kullanılırlar, çünkü ağırdırlar, penis sürekli gergindir.

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Skrotumda, sünnet derisinde veya pubiste bir kesi yapılır. Penise bir implant yerleştirilir, ardından yara dikilir ve penisin dokularına bağlanır.

Dikkat! Operasyon zor kabul edilir. İmplant kök salmayabilir, takviyeye neden olabilir, ameliyatı yapan doktorun nitelikleri ne olursa olsun olumsuz sonuçlara zihinsel olarak hazırlıklı olmanız gerekir.

Kontrendikasyonlar

Doktorlar penis büyütme ameliyatı için olası kontrendikasyonlar konusunda uyarıyor

Ameliyat sırasında hastaya genellikle epidural anestezi verilir. Aşağıdaki durumlarda yasaktır:

 • bir erkeğin zihinsel veya nörolojik patolojileri varsa;
 • doğuştan kalp kusurları ile;
 • kan pıhtılaşması bozulursa;
 • artan kafa içi basıncı ile.

Penis büyütme ameliyatının kontrendikasyonları arasında şunlar vardır:

 • ürolojik hastalıklar;
 • zührevi enfeksiyonlar;
 • onkolojik tümörler;
 • düzleştirilmiş koronal sulkus;
 • yaşlılık, 60 yaş üstü.

Çözüm

Onurlarının büyüklüğünden memnun olmayan erkekler cerrahi müdahaleye başvurabilirler. Önce kendi şehirlerinde falloplasti yapılıp yapılmadığını öğrenmeli, ardından bir uzman seçmelidirler. Çoğu hasta sonuçlardan memnundur. Ancak müdahale etmeye karar vermeden önce, kontrendikasyonları ve yan etkileri öğrenmelisiniz.